از کجا شروع کنیم

کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که قصد ورود به عرصه تولید محصولات غذایی را دارند، همواره در نخستین مرحله از تصمیم‌گیری با چنین پرسشی مواجه می‌شوند: برای راه‌اندازی خط تولید از کجا باید شروع کنیم؟

ابهامات و چالش‌هایی که در نقطه آغازین مسیر تولید، پیش روی کارآفرینان قرار دارد، عمدتا در قالب یکی از موارد زیر گنجانده می‌شوند؟

سرمایه‌گذاری در تولید مواد غذایی

مدل کارآفرینی سیمرکو

سرمایه‌گذاری در تولید مواد غذایی

کارشناسان فنی مجموعه سیمرکو با گردآوری مهم‌ترین سوالاتی که حاصل تعامل چندین ساله با کارآفرینان فعال در حوزه تولید مواد غذایی است، سعی در یافتن مدلی کرده‌اند که بتواند پاسخگوی چنین دغدغه‌هایی باشد. بر اساس مدل پیشنهادی سیمرکو جهت راه‌اندازی خط تولید، مسیر کارآفرینان از زمان شکل‌گیری یک ایده تا تولید محصول نهایی شامل موارد زیر می‌باشد.

  • گام نخست: مشاوره تخصصی و امکان‌سنجی اولیه
  • گام دوم: ارائه طرح توجیهی و اخذ جواز تاسیس
  • گام سوم: طراحی و ساخت ماشین‌آلات
  • گام چهارم: اجرای زیرساخت‌ها و راه‌اندازی خط تولید
  • گام پنجم: تولید آزمایشی محصول و اخذ جواز بهره‌برداری
  • گام ششم: اخذ پروانه‌های بهداشتی
  • گام هفتم: آموزش و مشاوره
  • گام هشتم: تولید نهایی، بازاریابی و فروش محصول

مراحل گام‌به‌گام تاسیس کارخانه

احداث یک کارخانه صنایع غذایی شامل مراحل گوناگونی است که باید به ترتیب تقدم انجام شوند تا در نهایت یک واحد تولیدی تاسیس شود. اقداماتی از قبیل امکان‌سنجی اولیه، تهیه طرح توجیهی، اخذ مجوز، ساخت سوله، تهیه مواد اولیه و راه‌اندازی خط تولید از جمله  اقداماتی است که باید جهت راه‌اندازی یک کارخانه انجام شوند. برخی از این اقدامات باید توسط کارآفرین، برخی توسط شرکت سازنده ماشین‌آلات و برخی دیگر توسط پیمانکارهای مربوطه انجام می‌شوند. شرکت سیمرکو در راستای خدمات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه، با تجمیع اقدامات گوناگون، ساختار یکپارچه‌ای را جهت احداث یک کارخانه صنایع غذایی پیشنهاد می‌دهد.

اقدامات گام‌به‌گام  جهت احداث کارخانه، بر اساس ساختار یکپارچه پیشنهادی سیمرکو، عبارتند از:

[cool-process category=”howtostart” type=”vertical-process” show-posts=”8″ icon-size=”0px” choose-color=”” content=”full” content-length=”” read-more-button=”no” read-more-text=””]

مراحل راه اندازی کارخانه