گروه صنعتی سیمرکو

مشاوره و طراحی

فیلم مشاوره و طراحی گروه سیمرکو

مشاوره در راه اندازی کارخانه

پیشرفت‌های فناوری به طور قابل توجهی بر صنعت تولید محصولات کنسروی تاثیرمی‌گذارد. اگرچه فناوری و پیشرفت تکنولوژی خطوط تولید را هوشمند و اتوماتیک کرده است و عملیات‌ها و فرآیند تولید کنسروی را بهبود بخشیده است؛ اما نگرانی اصلی تخصصی شدن خطوط تولید و راه‌اندازی کارخانه است؛ در نتیجه رسیدن به نتایج مطلوب و نیا‌زهای از پیش تعریف شده حاصل کارشناسی و تجربه فراوان است.
از سوی دیگر گسترش بازار موادغذایی و رقابتی ‌شدن این عرصه رسیدن به کیفیتی ویژه را می‌طلبد که توانایی جذب مشتری را داشته باشد که این نیز حاصل علم و تخصص است. گروه صنعتی سیمرکو با بیش از 20 سال سابقه در راه‌اندازی ماشین آلات صنعتی و خطوط تولید با ایجاد زیرساخت‌های لازم و تشکیل کارگروه‌های متخصص با هدف تسریع در راه‌اندازی و رقابتی‌سازی قیمت نهایی، مسیر تاسیس کارخانه‌های محصولات کنسروی را از صفر تا صد فراهم می‌کند. خدمات گروه صنعتی سیمرکو در چهار فاز مشاوره و طراحی، اجرا و ساخت، توسعه ‌و‌پشتیبانی و در نهایت فروش و بازاریابی ارائه می‌شود.

در قسمت اول مرحله مشاوره و طراحی، مشاوره فنی ارائه می‌شود و گروه مهندسی مشاور کلیه جزئیات فنی و فنی مربوط به راه‌اندازی خط تولید محصولات کنسرو را به کارفرما ارائه می‌دهد. در این مرحله کارشناسان ما با دریافت کلیات ذهنی مراجعه کننده از کلیشه‌ها به سمت جزئیات رفته و آنها را مشخص و تعریف می کنند.

نخستین مسئله‌ای که باید مشخص شود نوع بهره برداری است. متخصصین مجموعه سیمرکو با توجه به ایده سرمایه‌گذار و کارفرما و نیازها و علایق او برای راه اندازی خط تولید محصولات کنسروی، با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی و تحلیل شرایط بازار نوع بهره برداری را تعریف می‌کنند. در تعیین خطوط تولید مورد نظر نکات قابل توجه‌ای اهمیت دارد. از جمله میزان سرمایه کارفرما و بازار هدف مورد نظر او مهم‌ترین مسائلی هستند که در تعیین نوع محصول موثراند.

در مرحله دوم مشاوره فنی با توجه به نوع بهره برداری تعیین شده، ظرفیت تولید نیز تعریف می‌شود. تعیین ظرفیت تولید نیازمند درک درستی از وضعیت بازار و سنجش عرضه وتقاضا در بازار هدف است. تعیین حجم ظرفیت تولید به مشاورین ما کمک می‌کند تا بهترین ماشین آلات را متناسب با نوع بهره برداری ارائه دهند، همچنین نوع بسته بندی را نیز مشخص کنند.

در مرحله سوم مشاوره فنی نوع ماشین آلات مشخص می‌شوند. ماشین آلات خط تولید محصولات کنسروی در سه فاز آماده سازی ـ تولید و بسته بندی فراهم می‌شوند. تعیین ماشین آلات متناسب با خط تولید با توجه به نوع بهره برداری و حجم ظرفیت تولید باید باشد.

در بخش دوم فاز مشاوره و طراحی، مشاوره‌های در زمینه عمران و معماری ارائه می‌شود که تمام جزئیات مربوط به زمین، ابنیه، سوله و طراحی زیر ساخت‌های مورد نیاز کارخانه و خط تولید را در خود دارد. که این طراحی‌ها در این بخش متناسب با بخش فنی اجرا می‌شود.

مشاوره دوم در این حوزه در نظر گرفتن متراژ زمین است که متناسب با نوع بهره برداری، ظرفیت تولید در سطح ورودی و خروجی و همچنین ماشین آلات در نظر گرفته شده تعریف می‌شود. همچنین در این مرحله متراژ سوله‌ها و زیربنای هر بخش از ساختمان‌های کارخانه تعیین می شود.

در این مرحله نوع سوله مشخص می‌شود که به عوامل متعددی همچون زمان‌ بندی اجرا کارخانه ، ضرورت‌های سازمان‌های استاندارد، ماشین آلات و ظرفیت تولید بستگی دارد. نسبت به این که محصول مورد نظر قرار است در بازارهای داخلی یا خارجی پخش شود نیاز است تاییدیه‌های استاندارد متفاوتی را دریافت کند.

در مرحله پایانی مشاوره عمرانی ـ معماری مهندسین متخصص برای سازه‌ها و سوله تجهیزات زیرساختی مورد تایید سازمان‌های استاندارد را تعریف می‌کنند. تعیین تجهیزات به نوع بهره‌بردای کارخانه، ظرفیت تولید، شرایط قانونی اجرای تاسیسات، و مهم‌تر از همه حجم مصرفی انرژی در آن بستگی دارد.

به جهت بازدهی بیشتر و رسیدن به هدف مورد نظر کارفرما گروه صنعتی سیمرکو مشاوره خود را در سطح بازاریابی و فروش نیز ارائه می‌کند. این سطح از مشاوره با تعیین نوع بهره‌برداری، تعیین حجم ظرفیت تولید، نوع بسته‌بندی و همچنین موقعیت جغرافیایی زمین و نوع سوله‌ها هم‌زمان است. مشاوره بازاریابی و فروش گروه صنعتی سیمرکو در سه مرحله ارائه می‌شود.

در این مرحله کارشناسان بازاریابی و بازرگانی گروه سیمرکو با توجه به نوع محصول و خط تولید آن به تحلیل انواع بازار فروش، جزئیات قیمت گذاری مناسب با تقاضا، میزان تقاضا و تعریف حجم و ظرفیت تولید می‌پردازند. با توجه به تحلیل‌های کارشناسی و تخصصی اقدام به تعیین بازار هدف می‌شود.

با توجه به هدف تاسیس کارخانه که بازار اصلی خود را داخلی یا خارجی قرارداده است، مشاورین ما بازارهای هدف را معرفی می‌کنند. این بازارها براساس تحلیل‌های محیطی، تحلیل حجم تقاضا، تحلیل رقبا و فرصت‌های اقتصادی موجود در این بازارها شناسایی می‌شود.

بعد از تعیین بازار هدف و در نظر گرفتن ظرفیت با تعریف نوع بسته‌بندی مشاورین مجموعه سیمرکو اقدام به تاسیس و ثبت برند مورد نیاز محصول می‌کنند. تعیین برنامه‌های تبلیغاتی و تولید محتوا برای معرفی محصول، ایجاد نقشه راه اقتصادی برای رسیدن به نیازهای مطلوب و همچنین طراحی هویت و شخصیت سازمانی برند از جزئیات مشاوره در این حوزه است.

بعد از دریافت مشاوره و پیش از آغاز فاز اجرا و ساخت گروه صنعتی سیمرکو یک گانت‌چارت شامل اطلاعات کاملی از شروع پروژه تا اتمام آن را ارائه می‌کند. در این گانتچارت به تفصیل نقشه‌ راه، مشکلات و موانع و همچنین زمان بندی دقیق پروژه ارائه شده است.

در فصل نقشه راه جزئیات دقیق عملیاتی کردن پروژه، ترتیب انجام فعالیت‌ها، تعیین استراتژی اقدامات لازم برای ساخت ابنیه، مشخص کردن مراحل بروکراسی و اخذ مجوزها و نیز لیستی از همه طراحی‌های اجرا شده از ابنیه، ماشین آلات و تاسیسات به کارفرما ارائه می‌شود.

در مسیر ساخت و اجرای هر پروژه‌ای مشکلات و موانعی وجود خواهد داشت. شرکت سیمرکو با سال‌ها تجربه‌ی خود در راه‌اندازی کارخانه‌ها و خطوط تولید متعدد توانایی پیش بینی و پیشگیری لازم برای عبور از این مشکلات را دارد. در فایل مذکور لیستی از این مشکلات و موانع  با در نظر گرفتن راه حل‌ها ارائه شده است.

در این فصل از گانتچارت برای تمام جزئیات، نقشه راه و حل مشکلات و موانع زمان بندی در نظر گرفته شده است. همچنین در این فصل میزان سرمایه مورد نیاز، هزینه‌های جاری ، و سرمایه در گردش مشخص می‌شود و بازه زمانی بازگشت سرمایه اولیه و رسیدن به سوددهی مشخص می‌شود.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است