گروه صنعتی سیمرکو

بازاریابی و فروش

ویدیو بازاریابی و فروش سیمرکو

بازاریابی و فروش

پیشرفت تکنولوژی به طور قابل توجهی بر صنایع موادغذایی کنسروی تاثیر می‌گذارد. اگرچه پیشرفت تکنولوژی خطوط تولید را هوشمند و اتوماتیک کرده و عملیات و روند تولید کنسرو را بهبود بخشیده است اما دغدغه اصلی، تخصصی شدن خطوط تولید و راه اندازی کارخانه است. در نتیجه، رسیدن به نتایج مطلوب و نیازهای از پیش تعریف شده از تخصص و تجربه گسترده حاصل می شود. از سوی دیگر گسترش بازار مواد غذایی و رقابت‌پذیری این حوزه نیازمند کیفیتی منحصر به فرد است که بتواند مشتریان را جذب کند که این نیز نتیجه علم و تخصص است. گروه صنعتی سیمرکو با بیش از 20 سال سابقه در راه‌اندازی ماشین آلات صنعتی و خطوط تولید، ایجاد زیر ساخت‌های لازم و تشکیل کارگروه‌های خبره جهت تسریع در راه‌اندازی و رقابتی تر کردن قیمت نهایی، مسیر راه اندازی کارخانجات کنسرو مواد غذایی را از صفر تا صد فراهم می کند. خدمات گروه صنعتی سیمرکو در چهار مرحله مشاوره و طراحی ، اجرا و ساخت ، توسعه و پشتیبانی و فروش و بازاریابی ارائه می شود.

بعد از ورود به بازار هدف مهم‌ترین اقدام برای جلب نظر مشتری های موجود در بازار استفاده از تکنیک های تولید محتوا و تبلیغات است. زیرساخت های فروش شامل، طراحی و ساخت کاتالوگ،  طراحی و ساخت ویدیو‌های تبلغیاتی، ایجاد شبکه از رسانه‌های اجتماعی به منظور هرچه بهتر معرفی کردن محصول و در نهایت معرفی محصول در تمام ابعاد کیفتی و کمیتی است.

در این مرحله از خدمات فروش تیم حقوقی و اقتصادی موسسه سیمرکو  در کنار تیم بازرگانی و فروش بهترین شرایط و پیشنهادها را برای مشتری آماده می‌کنند. این شرایط تابع قوانین کشوری است که بازارهای هدف در آن قرار دارد. با توجه به این ضوابط و همچنین با در نظر گرفته نیازهای مشتری پیشنهادها آمده ارائه می‌شوند. مهم ترین جنبه تعریف و تعیین فرصت‌ها و پیشنهاد‌هایی که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد خواسته ها و نیازهای کارفرما است.

گروه صنعتی سیمرکو با تشکیل تیم متخصصی از کارشناسان لجستیک در حوزه تجارت، فرآیند برنامه‌ریزی و اجرای کارآمد حمل و نقل و نگهداری محصولات کنسروی را از مبدا تا نقطه مصرف فراهم می کند. هدف از این کار برآوردن نیازهای مشتری به موقع و مقرون به صرفه است. در بخش پایانی خدمات فروش محصولات کنسروی مدیریت حمل و نقل بر برنامه‌ریزی، بهینه سازی و اجرای استفاده از وسایل نقلیه برای جابجایی کالا بین تولید کننده و خریدار و همچنین مدیریت گمرک، یا مدیریت تجارت جهانی،  بخشی از خدمات گروه صنعتی سیمرکو در نظر گرفته

گروه صنعتی و تخصصی سیمرکو در آخرین فاز از خدمات صفر تا صدی خود به ارائه خدمات بازاریابی می پردازد. فروش محصولات کنسروی از جهتی که از بزرگترین صنایع غذایی هستند، پیچیدگی‌های ویژه ای دارد. متخصصین مجموعه سیمرکو با توجه به نوع محصول و طرفیت تولید آن با تعریف استراتژی‌های بازاریابی اقدام به محصولات تولید شده در بازارهای داخلی می کنند.

تحلیل رقبا بهترین راهکارهای جلب مشتری را زمینه چینی می کند. نخستین اقدام دریافت گواهینامه ها و عبور از ضوابط بروکراسی است که با توجه به کشوری که بازارهای هدف در آن قرار دارد متفاوت است، تیم تخصصی سیمرکو با مطالعه مهم ترین بازارهای جهانی در حوزه محصولات کنسروی توانایی دریافت این گواهینامه‌ها و عبور از مقررات دولتی را دارد. قدم دوم ایجاد یک تقویم محتوایی و شروع تبلیغات با توجه نوع محصول و سلیقه مخاطب است تا بشود محصولات را به بهترین شکل معرفی کرد. قدم سوم ایجاد شبکه هایی از مشتری‌های بالقوه است تا بتوان با نوشتن کارآمدترین قراردادها آنها را به مشتری‌های بالفعل تغییر داد.

کارشناسان فروش گروه صنعتی سیمرکو با شناخت تکنیک های اقتصاد بین الملل و با توجه به ضرورت های عرضه و تقاضا و همچنین نیازهای مصرفی به محصولات کنسروی اقدام به انتخاب بازار هدف می‌کنند. به دلیل گستردگی بازار های بین المللی تعیین بازارهای هدف بسیار تخصصی و دشوار است. از جهتی دیگر بدون تعیین بازار هدف اقدام به تجارت بین الملل کوشش بی جهتی است که راه به جایی نمی‌برد. تعیین بازار هدف در سطح بین المللی به این جهت بسیار اهمیت دارد که می توان با توجه به تحلیل علاقه مشتری به محصولات کنسروی، بهترین راه برای بسته بندی و پخش محصول را انتخاب کنید.

بعد از آنکه بازارهای هدف مشخص شد ، باید تمامی محصولات و شرکت‌هایی که در بازار هدف مشغول تجارت هستند، شناسایی شوند. بعد از شناسایی، محصولات آنها از جهت کیفیت، قیمت، نوع بسته بندی، شیوه پخش و انواع تبلیغاتی که برای فروش به کار گرفته اند تحلیل شود. مهم ترین بخش تحلیل رقبا میزان فروش و راهکارهای تعیین ظرفیت بر مبنای مسئله عرضه و تقاضا است. تحلیل محصولات رقبا و همچنین کیفیت و استراتژی فروش آنها مهم ترین بخش از بازاریابی بین الملل است. از این جهت که می توان با توجه به تحلیل‌ها بهترین راهکار‌ها را برای فروش و سودآوری تعریف کرد.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است