گروه صنعتی سیمرکو

ماشین آلات محصولات کنسروی

ماشین آلات پر کن

فرآیند پر کردن قوطی از مواد یا محلول غلیظ و نیمه غلیظ در خطوط تولید صنایع غذایی توسط ماشین آلات پر کن انجام می‌شود. پر کن‌ها برای جامدات در انواع 2 پیستتون، 3 پیستون و 8 پیستون و برای مایعات در انواع 6 نازله و 18 نازله موجود می‌باشند.

ماشین آلات پخت و تغلیظ

ماشین آلات پخت و تغلیظ در خطوط تولید، فرآیند پخت و تبخیر آب موجود در مواد را انجام می‌دهند. ماشین آلات پاتیل گردان، دیگ پخت و بلانچر جهت انجام فرآیند پخت و ماشین آلات بچ و کانتی‌نیوس جهت انجام فرایند تغلیظ در خطوط تولید به کار گرفته می‌شوند.

ماشین آلات دربندی

ماشین آلات دربندی عملیات پلمپ کردن درب قوطی یا شیشه را در خطوط تولید صنایع غذایی انجام می‌دهند. ماشین آلات دربندی سیمرکو با سطوح مختلف اتوماسیون دستی، نیمه اتومات و تمام اتوماتیک و در انواع تک هد، سه هد و چهار هد موجود می‌باشند.

ماشین‌آلات استریلیزاسیون

ماشین آلات استریلیزاسیون در خطوط تولید کنسروی‌جات جهت انجام فرایندهای میکروب زدایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تونل پاستور، دستگاه اگزاست، پاستوریزاتور و اتوکلاو از جمله ماشین آلاتی هستند که فرایند میکروب زدایی را در خطوط تولید صنایع غذایی انجام می‌دهند.

ماشین‌آلات صنعتی سیمرکو

گروه صنعتی سیمرکو در راستای اقدامات صفر تا صد راه‌اندازی کارخانه‌های صنایع غذایی، ماشین‌آلات مورد نیاز جهت راه‌اندازی خط تولید را طراحی و تولید می‌نماید. روند طراحی و تولید ماشین‌آلات سیمرکو به‌این شکل است که ابتدا ظرفیت بهینه و میزان اتوماسیون مورد نیاز، متناسب با نیازهای کارفرما، محاسبه شده و سپس کار طراحی آغاز می‌شود. طراحی ماشین‌آلات با استفاده از نرم افزارهایی چون Abacus، Ansys، Catia و Solidworks انجام شده و مدل‌های شبیه‌سازی شده به تیم فنی و اجرایی تحویل داده می‌شود. تیم فنی با به‌کارگیری تجهیزات و ابزار دقیق و با تکیه بر تکنیک‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در عرصه صنعت تولید ماشین‌آلات را طی مراحل زیر انجام می‌دهد:

 • ارائه طرح اولیه از دستگاه
 • فازبندی کردن مراحل ساخت
 • ساخت دستگاه در فازهای تعریف شده
 • انجام تست های فنی و بررسی در هر مرحله از ساخت
 • اسمبل کردن و نهایی کردن تولید
 • بهینه‌سازی و کالیبراسیون دستگاه

ماشین‌آلات سیمرکو  با گارانتی ۱۸ ماهه و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می‌شوند. شرکت سیمرکو طی دوران پشتیبانی تامین قطعات را برای کلیه ماشین‌آلات انجام می‌دهد. تولید قطعات اصلی با آلیاژ استنلس استیل اروپایی و ماشین‌کاری توسط دستگاه تمام‌خودکار CNC با دقت بالا یکی از مهم‌ترین خدمات مجموعه سیمرکو می‌باشد. قطعات مربوط با ماشین‌آلات سیمرکو دارای ویژگی‌های زیر است:

 • طول عمر بالای قطعات و در نتیجه پیوستگی بهره‌برداری از خط تولید
 • قابلیت هم‌خوانی با مواد اولیه
 • دارای شماره استاندارد، کد ساخت و گارنتی
 • تلرانس دقیق قطعات فیزیکی نسبت به نمونه شبیه‌سازی دشه
 • مدیریت دقیق زنجیره تامین و تولید قطعات

شرکت سیمرکو، طراح و سازنده ماشین‌آلات محصولات کنسروی، تاکنون در راه‌اندازی ۱۱۴ کارخانه داخلی و ۱۸ کارخانه برون‌مرزی، سهیم بوده است. سیمرکو در تلاش است تا صنعت کنسروسازی کشور را در زمینه تولید محصولاتی نظیر رب گوجه‌فرنگی، کنسرو حبوبات، و کنسروهای گوشتی، از ورود ماشین‌آلات بی‌نیاز گرداند. طراحی و ساخت ماشین‌آلاتی با تکنولوژی‌های پیشرفته از جمله دستگاه کانتی‌نیوس مالتی‌افکت، صافی‌های توربو و دستگاه اتوکلاو تمام‌اتوماتیک کنسروسازی، با تکیه بر تجربه و تخصص متخصصان داخلی در گروه صنعتی سیمرکو، میسر شده است. ساخت چنین ماشین‌آلاتی جهت تجهیز کارخانه‌جات بزرگ، در کنار راه‌اندازی خطوط تولید کوچک و کارگاهی، از جمله تلاش‌های سیمرکو درجهت رونق بخشیدن به تولید ملی بوده است.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است