تغلیظ کننده کانتی‌نیوس

دستگاه تغلیظ‌کننده کانتی‌نیوس که از با عنوان اواپراتور نیز نام برده می‌شود، دستگاهی است که جهت انجام عملیات تغلیظ در خطوط تولید صنایع غذیی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه کانتی‌نیوس به گونه‌ای طراحی می‌شود که فرآیند تغلیظ را چند مرحله‌ای و ادامه دار تا زمان رسیدن غلظت محصول به غلظت مورد نظر ادامه می‌دهد. بیشترین کاربرد دستگاه‌ کانتی‌نیوس در خطوط تولید صنایع غذایی به‌ عنوان ماشین تغلیظ‌ کننده در خط تولید رب گوجه‌ فرنگی ، خط تولید مربا و خط تولید کنسانتره میوه می‌باشد.

تغلیظ‌کننده کانتی‌نیوس با ۱۸ ماه گارنتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می شود.
تغلیظ کننده کانتی‌نیوس
تغلیظ کننده کانتی‌نیوس

clear_all مشخصات فنی

  • جنس بدنه : استیل ضدزنگ ۳۱۶
  • سیستم: الکترومکانیک و دستی
  • ابعاد (طول× عرض×ارتفاع):  ۸۷۳× ۵۲۸ ×۱۱۰۰ سانتی‌متر
  • ظرفیت: ۱۲۰۰ الی ۴۵۰۰ تن در ۲۴ ساعت
  • توان: ۳۵ کیلو وات

error_outline ویژگی‌ها

  • دارای کندانسور با قطر ۱۲۷سانتی‌متر که شامل شبکه‌های مشبک است و همچنین دارای 4 پمپ با مشخصات زیر:
  • الکتروپمپ سیرکولاسیون با توان ۹۰ کیلو وات و دور موتور ۱۰۰۰ دور در دقیقه
  • الکتروپمپ آب با توان ۵۵کیلو وات و دور موتور ۱۴۰۰ دور در دقیقه
  • الکتروپمپ وکیوم با توان ۱۵ کیلو وات و دور موتور ۱۰۰۰ دور در دقیقه
  • الکتروپمپ تخلیه با توان ۷ کیلو وات

شرکت سیمرکو با سابقه اجرای ۱۱۴ کارخانه صنایع غذایی در داخل کشور و ۱۸ کارخانه در خارج از کشور، روند اجرای خط تولید را برای کارآفرینان هموارتر می‌نماید. جهت آشنایی با گروه صنعتی سیمرکو و مشاهده‌ نمونه پروژه‌های اجرا شده توسط این شرکت، لینک‌های زیر را دنبال نمایید:

دستگاه کانتی نیوس که با نامهایی چون اواپراتور چند مرحله‌ای و یا اواپراتور مالتی افکت شناخته می‌شود اصلی‌ترین ماشین خط تولید رب گوجه فرنگی است. دستگاه کانتی‌نیوس در خط تولید رب گوجه‌فرنگی جهت تغلیظ آب گوجه و تبدیل آن به رب گوجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرآیند تغلیظ تحت خلا که مهم‌ترین فرآیند لازم جهت تبدیل شدن آب گوجه به رب گوجه با بریکس لازم است، طی چندین مرحله در این دستگاه انجام می‌شود. آب گوجه وارد شده به دستگاه، یه‌صورت مداوم از لوله های تعبیه شده داخل آن وارد و از قسمت دیگر خارج می‌شود.

عملکرد دستگاه کانتی نیوس

عملکرد دستگاه کانتی نیوس رب همانند تمامی دستگاه های تغلیظ کننده یا اواپراتورها از بین بردن آب از یک مخلوط است. این کار با بخاری که از دیگ بخار وارد دیگ های تحت خلا می‌آید صورت می‌پذیرد. دستگاه کانتینیوس از دیگ‌های تحت خلا تشکیل شده است که عملیات حرارت دیدن در آن‌ها صورت می‌پذیرد. این دیگ‌ها به یکدگیر متصل بوده و در طول مسیر با هم ارتباط دارند. دیگ اول ورودی آب گوجه و دیگ آخر نیز خروجی رب با بریکس مورد نیاز را خواهد داشت.

مکانیسم کلی دستگاه کانتی نیوس به این شکل است که، آب گوجه فرنگی در هر کدام از دیگ‌های تحت خلا به یک بریکس خاصی می رسد. و در نهایت در آخرین دیگ به بریکس مورد نیاز خواهد رسید.

[contact-form-7 id="4409"]