گروه صنعتی سیمرکو

کراشر گوجه‌فرنگی

دستگاه کراشر گوجه‌فرنگی جهت خرد کردن و له‌کردن گوجه‌فرنگی در خط تولید رب مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوجه‌ها پس از عملیات سورتینگ و شستشو در خط تولید رب گوجه‌فرنگی، وارد دستگاه خردکن می‌شوند تا در این دستگاه کاملا خرد شده و برای عملیات پیش‌پزی آماده شوند. کراشر گوجه‌فرنگی در دو نوع شانه‌ای و دیسکی موجود می‌باشد.

مشخصات فنی کراشر

  • قابلیت خرد کردن گوجه به قطعاتی با اندازه‌های برابر
  • گواهی : ایزو ۹۰۰۱
  • تیغه ها : استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶
  • ابعاد (طول× عرض×ارتفاع): ۶۰ × ۳۰ ×۸۰ سانتی‌متر
  • نوع تیغه: دیسکی و شانه‌ای
مدل دستگاه
ظرفیت
عملکرد
توان
استیل ضدزنگ

۱۰۰ الی ۲۵۰ تن در روز

گیربکس‌دار

 ۲/۲ کیلو وات

توضیحات بیشتر

دستگاه کراشر گوجه‌فرنگی که با نام خرکن گوجه فرنگی نیز شناخته می‌شود، جهت له کردن بافت گوجه‌فرنگی به کار گرفته می‌شود. جایگاه این دستگاه در خط تولید رب گوجه فرنگی پس از خط شستشو و سورتینگ و پیش از فرآیند هات بریک توسط پری هیتر است.

 

دستگاه خردکن گوجه فرنگی در دو نوع شانه ای و دیکسی طراحی می‌شود.

دستگاه خردکن دیسکی

در مدل دیسکی، طراحی دستگاه به گونه ای است که یک تیغه به صورت دیسک در آن به کار گرفته شده و در اطراف آن سوراخ‌هایی بیضی‌مانند وجود دارند. زمانی که گوجه وارد خرد کن می شود با استفاده از نیروی گریز از مرکز گوجه ها به اطراف تیغه رانده می شوند و همانجا توسط دیسک رنده ای برش می خورند.

دستگاه خردکن شانه‌ای

خرد کن گوجه شانه ای دارای تیغه های باریک بوده که بر روی میله چرخانی قرار می‌گیرند. مکانیسم گوجه خرد کن شانه‌ای بدین صورت است که تیغه‌های آن به حالت چرخشی می‌چرخند و زمانی که گوجه‌ها وارد دستگاه کراشر می شوند آن ها را خرد می‌کند.

نحوه عملکرد خرد کن گوجه فرنگی

دستگاه کراشر یا خرد کن گوجه فرنگی دارای یک موتور چرخان و تیغه های چرخش اسپیندل می باشد. این چرخش تولید نیروی گریز از مرکز و نیروی جاذبه بزرگ می‌نماید، و تمامی گوجه‌ها بر اساس نوع ‌ای که در دستگاه گذاشته شده است و نوع محصولی که قرار است تولید شود متفاوت خواهد بود.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است