گروه صنعتی سیمرکو

کانال شست و شو و سورتینگ

خط شست و شو و سورتینگ گوجه‌ فرنگی، جهت انجام عملیات بازرسی و شست و شوی نهایی در خط تولید رب گوجه‌ فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خط بر حسب ظرفیت خط تولید طراحی و اجرا می‌شود و به طور متوسط توانایی سورتینگ گوجه‌فرنگی با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز را دارا می‌باشد.

خط شست و شو و سورتینگ گوجه فرنگی به مجموعه به هم پیوسته‌ای از سه قسمت مختلف کانال شست و شوی اولیه، نوار کانوایر و میز بازرسی گفته می‌شود که مجموعا عملیات شست و شو و سورتینگ گوجه فرنگی در آن انجام می‌شود.

ویدیو کانال شست و شو گوجه

مشخصات فنی کانال شست و شو

  • قابلیت سفارشی سازی بر اساس ظرفیت ورودی گوجه
  • ابعاد (طول× عرض): ۱۲۰۰ × ۴۰۰ سانتی‌متر
  • توان: 3کیلو وات
  • ظرفیت: 300 تن در روز

کانال شستشوی اولیه

کانال شست و شوی اولیه به گونه‌ای طراحی می‌شود که گوجه فرنگی به مدت ۳ دقیقه در مسیر آن قرار بگیرد. معمولا دمای آب در کانال شست و شو و دستگاه سورتینگ بین ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد بود.

میزان آبی که در حوضچه شست و شو ریخته می‌شود به ازای هر ۱ تن گوجه برابر ۳ تن آب خواهد بود. معمولا وان شست و شو یا تونل شست و شو باید به گونه ای طراحی شود که حداقل گوجه ها ۳ دقیقه در آن ماندگاری داشته باشند. طول این کانال باید بتواند این زمان را در اختیار حجم کل گوجه‌هاه قرار دهد.

نوار کانوایر

نوار کانوایر نواری است که جهت اتصال گوجه‌های خارج شده از کانال شست و شو به ورودی خط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این نوار معمولا از پلی پروپیلن می‌باشد تا در اثر مجاورت با رطوبت دچار خرابی نشود. نوار کانوایر مجهز به یک الکتروموتور است که توان آن با توجه به طول نوار متغیر می‌باشد. نوار کانوایر باید در فواصل مشخص شامل نازل‌های آبفشان باشد تا ضمن عبور گوجه‌ها در این مسیر، گرد و غبار و آلودگی‌های سطحی از آنها زدوده گردد.

میز بازرسی

میز بازرسی در واقع ادامه نوار کانوایر است که به شکل کنگره دار و به گونه‌ای طراحی می‌شود که پرسنل تولید به راحتی با قرار گرفتن در دو سمت آن عمل جداسازی را انجام دهند.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است