خط شستشو و سورتینگ گوجه

خط شستشو و سورتینگ گوجه‌فرنگی،جهت انجام عملیات بازرسی و شستشوی نهایی در خط تولید رب گوجه‌فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خط بر حسب ظرفیت خط تولید طراحی و اجرا می‌شود و به طور متوسط توانایی سورتینگ گوجه‌فرنگی با ظرفیت ۳۰۰ تن در روز را دارا می‌باشد.

دستگاه سورتینگ گوجه با ۱۸ ماه گارنتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش ارائه می شود.
خط شستشو و سورتینگ گوجه
خط شستشو و سورتینگ گوجه

clear_all مشخصات فنی

  • جنس: استیل ضدزنگ و آهن
  • ابعاد (طول× عرض):  ۱۲۰۰ × ۴۰۰ سانتی‌متر
  • ظرفیت : ۳۰۰ تن در روز
  • توان مصرفی: ۳ کیلو وات

error_outline ویژگی‌ها

  • قابلیت سفارشی سازی بر اساس ظرفیت ورودی گوجه

خط شستشو و سورتینگ گوجه فرنگی به مجموعه به هم پیوسته‌ای از سه قسمت مختلف کانال شستشوی اولیه، نوار کانوایر و میز بازرسی گفته می‌شود که مجموعا عملیات شتسشو و سورتینگ گوجه فرنگی در آن انجام می‌شود.

کانال شستشوی اولیه

کانال شستشوی اولیهی باید به گونه ای طراحی شود که گوجه فرنگی به مدت ۳ دقیقه در آن طی مسیر نماید. هر چه دمای آب موجود در کانال شستشو بیشتر باشد کارایی این مرحله بیشتر است. معمولا آبی که در کانال شستشو دستگاه سورتینگ استفاده می‌شود ۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و علت آن هم بالاتر بودن کارایی آن است.

میزان آبی که در حوضچه شستشو ریخته می‌شود به ازای هر ۱ تن گوجه برابر ۳ تن آب خواهد بود. معمولا وان شستشو یا تونل شستشو باید به گونه ای طراحی شود که حداقل گوجه ها ۳ دقیقه در آن ماندگاری داشته باشند. طول این کانال باید بتواند این زمان را در اختیار حجم کل گوجه‌هاه قرار دهد.

نوار کانوایر

نوار کانوایر نواری است که جهت اتصال گوجه‌های خارج شده از کانال شستشو به ورودی خط تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس این نوار معمولا از پلی پروپیلن می‌باشد تا در اثر مجاورت با رطوبت دچار خرابی نشود. نوار کانوایر مجهز به یک الکتروموتور است که توان آن با توجه به طول نوار متغیر می‌باشد. نوار کانوایر باید در فواصل مشخص شامل نازل‌های آبفشان باشد تا ضمن عبور گوجه‌ها در این مسیر، گرد و غبار و آلودگی‌های سطحی از آنها زدوده گردد.

میز بازرسی

میز بازرسی در واقع ادامه نوار کانوایر است که به شکل کنگره دار و به گونه‌ای طراحی می‌شود که پرسنل تولید به راحتی با قرار گرفتن در دو سمت آن عمل جداسازی را انجام دهند.

مطالب مفید


[contact-form-7 id="4409"]