گروه صنعتی سیمرکو

صافی توربو

صافی توربو جهت صاف کردن آب گوجه طی یک فرآیند فیلتراسیون دو مرحله‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. صافی توربو در خط تولید رب گوجه‌فرنگی پیش از عملیات تغلیظ به‌کار گرفته می‌شود.

مشخصات فنی صافی توربو

  • قابلیت تنظیم مش‌های فیلتراسیون جهت صاف‌کردن آب گوجه با درجات مختلف
  • ظرفیت بالا  و عملکرد پایدار
  • سرعت چرخشی با سرعت ۱۴۰۰  در دقیقه
  • تعویض آسان صافی ها و عملکرد بسیار ساده
  • قابل استفاده برای انواع مختلفی از میوه‌ها که از جمله گوجه فرنگی، هلو، زردآلو، انبه، سیب و …
  • دارای دو مرحله صافی که هر کدام مش خاص خود را  دارد
  • اندازه و مش صافی می‌تواند بر اساس الزامات مشتری ساخته شود
  • ابعاد (طول× عرض×ارتفاع):  ۲۰۰ × ۱۸۰ × ۴۰۰ سانتی‌متر
  • دور موتور: ۱۴۰۰ دور در دقیقه
مدل دستگاه
ظرفیت
وزن
توان
استیل ضدزنگ

۲۵۰ الی ۵۰۰ تن در روز

۴۰۰ کیلوگرم

۵۵ کیلو وات

توضیحات بیشتر

صافی توربو که با اسامی پالپر یا ریفاینر نیز شناخته می‌شود، جهت جدا کردن پوست، تفاله و دانه‌ها گوجه‌فرنگی از آب گوجه فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جایگاه دستگاه صافی در خط تولید رب گوجه فرنگی ، قبل از فرآیند هات بریک و به عبارتی پیش از دستگاه پری هیتر می‌باشد.

دستگاه صافی گوجه فرنگی چیست؟

صافی گوجه فرنگی در واقع یک صافی دو مرحله‌ای می‌باشد که در طراحی آن از توری‌هایی با مش‌های متفاوت استفاده شده است. صافی اول دارای سوراخ های ۱ تا ۲ میلیمتر بوده و صافی دوم دارای سوراخ هایی با قطر ۰٫۶ تا ۰٫۸ میلیمتر است. داشتن دو صافی برای بالاتر بردن کیفیت جداسازی بوده و در حقیقت عملکرد صافی دو مرحله ای بدین صورت است که مرحله اول ذرات درشت تر را جدا می‌کند و در دومین مرحله ذرات باقی مانده خیلی ریز را جدا می‌کند.

اهمیت دستگاه صافی چیست؟

در فرآیند تولید رب گوجه به صورت صنعتی نیازی به پالپ، دانه و پوست گوجه فرنگی وجود ندارد. تنها بخشی که برای تولید رب گوجه فرنگی برای تولید کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است آب گوجه فرنگی و مواد محلولی است که در آن وجود دارد. رب گوجه فرنگی از مواد محلول در آب گوجه فرنگی تهیه می‌گردد.

انواع ماشین صافی

ماشین صافی پالپ گوجه فرنگی به صورت کلی به دو صورت صافی‌های روتاری و صافی‌های توربو هستند. تفاوتی که صافی های روتاری با توربو دارند در میزان دور آن هاست. به صورت معمول صافی های روتاری دارای دور پایین و صافی های توربو دارای دور بالا هستند. و علت نام این صافی ها نیز همین تفاوت می باشد. نکته قابل ذکر این است که صافی‌های توربو در خطوط تولید رب گوجه فرنگی کاربرد بیشتری دارند.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است