گروه صنعتی سیمرکو

فرمولاسیون تولید غذای حیوانات خانگی

به طور کلی غذای حیوانات خانگی به غذایی گفته می شود که دارای فرمولی خاص و ویژه بوده تا در آن تمامی موارد غذایی مورد نیاز بدن حیوان خانگی اعم از سگ و گربه در آن وجود داشته باشد. فراموش نکنید که تغذیه حیوانات با انسان بسیار متفاوت است و از این رو در فرآیند تولید غذای مخصوص سگ و گربه حفظ و رعایت فرمول مناسب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه تولید غذای سگ و گربه

به طور کلی غذای حیوانات خانگی شامل گوشت، گوشت های ارگانیک، ویتامین ها، مواد معدنی و دانه ها می شود. در ایالات متحده حدود ۳۰۰ تولید کننده هر ساله بیش از ۷ میلیون تن مواد غذایی حیوانی تولید می کنند که یکی از بزرگترین دسته های غذای بسته بندی شده در این کشور است. صاحبان حیوانات خانگی می توانند از بیش از ۳۰۰۰ غذای مختلف حیوانی، از جمله انواع خشک، کنسرو و نیمه مرطوب، و همچنین تنقلاتی مانند بیسکویت، آبنبات، شکلات و دیگر انواع محصولات استفاده کنند. در دهه ۱۹۹۰، این صنعت ۸ میلیارد دلاری ۵۲ میلیون سگ آمریکا و ۶۳ میلیون گربه آمریکایی را از نظر غذا تامین می نموده است.

انواع غذای کنسروی سگ غیر خشک

غذای حیوانات خانگی غیر خشک در دو دسته کنسروی و نیمه مرطوب تقسیم بندی می شوند که در ادامه به هر کدام پرداخته خواهد شد.

 غذای حیوانات خانگی کنسروی

بیشتر سگ ها غذای کنسرو شده یا مرطوب را دوست دارند. غذای کنسروی مدت زمان نگهداری طولانی مدتی می تواند در قفسه داشته باشد و در هر سوپر مارکت مخصوص حیوانات خانگی یافت می شود. ممکن است که نمونه های خارجی کمی گران قیمت باشد اما نمونه های ایرانی آن کاملا ارزان قیمت و مناسب است. برای برخی از صاحبان حیوانات خانگی که تغذیه سگشان اهمیت فوق العاده ای برایشان دارد قطعا ارزش هزینه کردن را دارا خواهد بود.

اما باید در انتخاب انواع غذای کنسروی سگ خود بسیار محتاط عمل کنید. هر نام تجاری و برندی از مواد غذایی کنسروی، یک نوع پروتئین خاص را به عنوان پایه  غذای کنسروی خود قرار داده است که می تواند بر اساس نیاز حیوان شما به پروتئین های مختلف آن ها را فراهم نماید. در حقیقت یکی از مهمترین مزایای استفاده از غذای کنسروی سگ این است که پروتئین قابل هضمی را که مناسب حیوان خانگی شماست  را فراهم می کند. اگر پروتئینی که از طرق مختلف وارد بدن سگ شما شده به همراه مواد مغذی مورد نیاز جذب سیستم بدنی حیوان خانگی شما نشده باشد برای وی بسیار بی فایده خواهد بود.

همچنین اکثر مواد غذایی کنسروی حدود ۷۵ درصد آب است. هر چه میزان آب درون کنسرو بیشتر باشد، محتوی مواد مغذی کمتری است. قبل از خرید محصول به ترکیباتی که در محصول استفاده شده است دقت کنید تا بهترین و با کیفیت ترین محصول را برای حیوان خانگی خود خریداری کنید.

غذای نیمه مرطوب حیوانات خانگی

به غذایی نیمه مرطوب گفته می شود که نه کنسروی باشد و نه مانند غذای خشک باشد. غذاهایی مانند شکلات گوشت خوک، برگر و سایر غذاهای گوشتی، غذاهای نیمه مرطوب نامیده می شوند. این نوع غذاها تنوع آنچنانی نداشته و کمترین وعده را در طول روز از غذای سگ شما را شامل می شود. غذاهای نیمه مرطوب دارای طعم و رنگ آمیزی زیادی هستند. آنها می توانند به سگ شما بعنوان درمان و به صورت گاه به گاه داده شوند، اما نباید به عنوان یک رژیم غذایی روزانه در نظر گرفته شوند، زیرا آنها تغذیه موردی نیازی که برای حیوان خانگی شما نیاز است را فراهم نمی کند.

محتویات غذای حیوانات خانگی

غذای حیوانات خانگی کنسروی بر بپایه پروتئین بنا شده است. همانطور که می دانید سگ ها و گربه ها به صورت ذاتی گوشت خوار هستند. از این رو شما نمی توانید وعده های غذایی را به حیوان خانگی خود بدهید که بر پایه سبزیجات هستند. به طور کلی پایه اصلی غذای سگ کنسروی گوشت مرغ، گوشت گاو، گوشت گوسفند، گوشت بوقلمون، ماهی و دیگر انواع گوشت حیوانات اهلی است که می تواند منبع غنی از پروتئین برای حیوان شما باشد.

کنسرو غذای حیوانات خانگی از چه مواردی تشکیل شده است

گوشت به طور کلی منبع خوبی از پروتئین، اسیدهای چرب ضروری، آهن و برخی از ویتامین های گروه B است. آنها همچنین طعم یک محصول را افزایش می دهند و قابلیت هضم زیاد دارند. اعضای PFMA از محصولات جانبی صنایع غذایی انسانی که از حیوانات کشتار شده تحت نظارت دامپزشکی استفاده می کنند استفاده می کنند. این مواد با معیارهای بسیار ایمنی و کیفی مطابق مقررات مطابقت دارند. اعضا فقط از مواد از گونه هایی استفاده می کنند که معمولا در زنجیره غذایی انسان پذیرفته می شوند. اعضا از مواد گوشت گاو، گوسفند، مرغ، گوشت خوک، ماهی، خرگوش و بازی استفاده می کنند.

ترکیبات غذای کنسروی سگ

انواع غذای کنسروی سگ شامل ترکیبات زیر است.

ماهی

ماهی یک منبع خوب پروتئین با کیفیت است. عضله ماهی حاوی ید است. از آنجا که اغلب استخوان ها در هنگام تهیه ماهی به زمین می روند، منبع خوبی از کلسیم و فسفر نیز ارائه می شود. گوشت ماهی های چرب حاوی ویتامین A و D و امگا ۳ است. ماهی های سفید و ماهی های روغنی که هر دو در صنعت تولید غذای حیوانات خانگی استفاده می شود.

لبنیات و تخم مرغ

محصولات لبنی و تخم مرغ دارای پروتئین با کیفیت بالا و قابل هضم هستند. محصولات لبنی نیز کلسیم و تعدادی از ویتامین ها را تامین می کنند. نمونه هایی از محصولات لبنی مورد استفاده در مواد غذایی حیوان خانگی شامل پنیر و محصولات شیر می باشد.

سبزیجات

سبزیجات منبع خوبی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. لوبیا سویا معمولا برای تهیه منبع پروتئین و انرژی، فیبر و امگا ۶، ویتامین های B و مواد معدنی استفاده می شود.

غلات

غلات منبع مهمی از انرژی، پروتئین و سایر مواد مغذی شامل تیامین و نیاسین را فراهم می کنند. گرچه گربه ها نیازی به رژیم غذایی مطلوب برای کربوهیدرات ندارند، آنها یک منبع انرژی عالی در یک فرم قابل هضم هستند. منابع خوب کربوهیدرات در مواد غذایی حیوانات خانگی معمولا حاوی غلات هستند مانند ذرت، برنج، گندم، جو و سورگوم. بعنوان مثال الیاف خاصی از قبیل فیبرهای قابل فنتزی مانند خمیر چغندر یا سبوس برنج، همچنین می توانند اثرات مفید دیگری بر سلامت دستگاه گوارش داشته باشند.

چربی ها و روغن ها (حیوانات و سبزیجات)

چربی ها و روغن ها منبع انرژی و اسید های چرب ضروری را تامین می کنند. آنها برای سلامت مطلوب، از جمله عملکرد کلیه، تولید مثل و پوشش براق، مهم هستند. ۲ نوع مختلف اسید چرب ضروری (EFAs) – امگا ۳ و ۶ وجود دارد. بعضی از چربی ها منبع منبع ویتامین A، D، E و K را نیز تامین می کنند.

مواد مغذی غذای کنسروی سگ​

غذای کنسروی سگ شامل موارد زیر است.

 

مکمل های ویتامین و مواد معدنی

برای تامین حیات حیوانات خانگی از مصرف خوراکی روزانه لازم است یک مکمل غذایی از ویتامین ها و مواد معدنی اضافه شود.

سدیم و کلرید

سدیم مواد مغذی ضروری است و همراه با کلرید برای تعادل مایع در بدن مهم است. منابع خوب سدیم در مواد غذایی حیوانات خانگی عبارتند از گوشت، مرغ، ماهی و تخم مرغ. سدیم نیز ممکن است در غذاهای آماده شده حیوان خانگی آماده به شکل نمکی است (گاهی اوقات بر روی پودر مواد تشکیل دهنده به عنوان نمک) به منظور افزایش طعم و مزه.

قند معدنی

اصطلاح “قندهای گوناگون” توصیف دسته ای است که ممکن است به سقز (قند نیشکر، که معمولا به عنوان قند جدول) شناخته می شود، فروکتوز و گلوکز نامیده می شود که تمام محصولات طبیعی موجود در میوه، سبزیجات و غلات است. برخی از تولید کنندگان ممکن است قند را به مواد غذایی حیوانی به عنوان یک منبع انرژی اضافه کنند.

سگ ها و گربه ها می توانند به راحتی با استفاده از هضمبیعی، شکر را به انرژی قابل استفاده تبدیل کنند. تولید کنندگان همچنین ممکن است مقادیر بسیار کمی از قند را برای کمک به روند آشپزی اضافه کنند. هنگامی که شکر در کنار گوشت پخته می شود، این باعث می شود که قهوه ای از گوشت و تولید قندهای طبیعی (درست مثل آنهایی که در آشپزی کباب یک روزه تولید می شوند)، این یک رنگ دلپذیر و جذابیت را افزایش می دهد. اگر قند در علاوه بر آن که به طور طبیعی در مواد تشکیل دهنده وجود دارد، شامل سطوح به دقت کنترل شده برای اطمینان از تعادل غذایی و طعم و مزه.

افزودنی ها

مواد افزودنی که می توانند در غذاهای حیوان خانگی مورد استفاده قرار گیرند عبارتند از: ویتامین ها، طعم دهنده ها، نگهدارنده ها، آنتی اکسیدان ها و رنگ ها. اکثر مواد افزودنی مورد استفاده در غذای حیوان خانگی نیز در غذاهای ایرانی استفاده می شود. اعضای PFMA تنها از مواد افزودنی مجاز مجاز استفاده می کنند و تنها در کمترین مقدار ممکن است.

نگهدارنده ها می توانند مصنوعی یا طبیعی باشند، اما هر دوی آنها با جلوگیری از فساد مواد غذایی مانند مواد غذایی ما کار می کنند. لذا ضروری است که روش هایی برای جلوگیری از این زوال و حفظ مواد غذایی با کیفیت بالا، مغذی و خوشمزه داشته باشیم. مواد غذایی کنسرو شده حیوانات خانگی با ذخیره سازی هوادهی آنها در کانتینر از فساد محافظت می شوند، اما غذاهای خشک، حتی با بسته بندی مدرن، باید حاوی مواد نگهدارنده برای حفظ کیفیت و ایمنی مواد غذایی باشند.

نگهدارنده های طبیعی، توکوفرول ها (ویتامین E) و اسید اسکوربیک (ویتامین C)، بیشتر در مواد غذایی حیوان خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان های رژیمی نقش مهمی در سلامت و سلامت دراز مدت گربه ها ایفا می کنند. برخی از تولید کنندگان ممکن است آنتی اکسیدان های بیولوژیکی را اضافه کنند. ویتامین C و E و سلنیوم، غذاهای حیوان خانگی برای کمک به حفظ سلامتی و خنثی سازی رادیکال های آزاد است.

هر صاحب حیوان خانگی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد تشکیل دهنده یک محصول مواد غذایی حیوانی است، باید بر روی برچسب بر روی بسته بندی نگاه کند. بسیاری از مواد افزودنی موجود در اینجا نشان داده شده است. درخواست کننده همچنین می تواند به طور مستقیم با استفاده از نام و اطلاعات تماس در بسته بندی، به طور مستقیم با شرکت تماس بگیرد تا کدام مواد افزودنی را شامل می شود. موادی که در بالا ارائه شد محتویات اصلی انواع غذای کنسروی سگ است.

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است