گروه صنعتی سیمرکو

ارزان ترین دستگاه دربند

دستگاه دربند یکی از مهم‌ترین ماشین‌آلات صنعتی است که در صنایع گوناگون غذایی و غیرغذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه دربند در اکوسیستم صنایع مختلف با اسامی دیگری نظیر دستگاه والس، دستگاه سیمر، دستگاه پرس و دستگاه پلمپ نیز شناخته می‌شود. وقتی صحبت از ارزان ترین دستگاه دربند به میان می‌آید بدون شک، نخستین تصویری که در ذهن نقش می‌بندد، نوع سنتی دستگاه دربند یا همان دربند دستی است. با این حال، با توضیحاتی که در ادامه می‌آید متوجه خواهید شد لزوما دستگاه دربند ارزان محدود به دربند دستی نمی‌شود و می‌توان راهکارهای بهتری را برای آن متصور شد.

 لاز به ذکر است که انتخاب دستگاه دربند مناسب برای هر خط تولید، وابستگی مستقیم به نوع محصول تولید شده و همچنین ظرفیت تولید محصول خواهد داشت. به‌عنوان مثال انتخاب دستگاه دربند روتاری برای محصولاتی که شامل مایعات رقیق هستند انتخاب صحیحی نمی‌باشد، چرا که حرکت دورانی منجر به سرریز این نوع محصول می‌شود. در ادامه، مطالبی در مود انواع دستگاه دربند، براساس قیمت،نوع کاربرد و محصول مورد نظر ارائه می‌شود.

  انواع دستگاه دربند با قیمت ارزان

  در ادامه، ماشین‌آلات دربندی با قیمت ارزان که جهت انجام عملیات پلمپ شیشه یا قوطی در مقیاس صنعتی قابل بهره‌برداری میباشند، معرفی می گردد.

  دربند تک هد دستی

  دربند تک هد دستی ارزان ترین نوع دستگاه دربندی است که تنها برای خطوط تولید کارگاهی با ظرفیت بسیار کم قابل استفاده می‌باشد. هر چند هزینه کم در خرید این دستگاه یک مزیت محسوب می‌شود اما باید به این نکته توجه کرد که کارایی این دستگاه به شدت وابسته به مهارت اپراتور است. در بهترین حالت که اپراتور یک نیروی ورزیده و با تجربه باشد، احتمالا بتوان کارایی معادل پلمپ ۸ قوطی در دقیقه را را برای این دستگاه متصور شد.

  بخشی از مهمترین کاربردهای این دستگاه عبارتند از:

  • صنایع کوچک بسته بندی
  • پلمپ قوطی های فلزی با محدوده وزن ۷۵ گرم تا ۵۰۰ گرم
  • بسته بندی محصولاتی نظیر کمپوت میوه و سبزیجات
  • پلمپ قوطی با انواع محصولات شیمیایی و کشاورزی در ظرفیت کم

  دستگاه دربند دستی با نام دستگاه پدالی نیز شناخته می‌شود. این دستگاه همان طور که از نامش پیداست مجهز به یک پدال است که توسط آن اپراتور موجب بالا آمدن دیسک و در معرض قرار دادن قوطی جهت پلمپ می‌شود.

  دربند تک هد رومیزی

  کاربرد:

  • انواع محصولات کنسروی نظیر رب گوجه، کنسرو حبوبات، کنسرو قارچ، کنسرو تن ماهی و …
  • بسته بندی انواع نوشیدنی گازدار و ساده نظیر انواع نوشابه، دوغ و …
  • بسته بندی روغن خوراکی
  • بسته بندی انواع پودرهای خوراکی خشک نظیرقهوه، شکلات، چای و ..
  • بسته بندی روغن صنعتی نظیر روغن خودرو، رنگ، چسب و رزین
  • بسته بندی انواع کودها و سموم کشاورزی
  • بسته بندی انواع مواد سمی و شیمیایی
  • صنایع دیگر نظیر قوطی سازی، فلیترسازی و …

   

  کارشناسان گروه صنعتی سیمرکو بر این باورند که دستگاه دربند نیمه اتومات نسبت به دربند دستی، راهکار مناسبتری برای خطوط تولید کارگاهی به شمار می‌آید. چرا که هزینه تمام شده این محصول تنها کمی بیشتر از دربند دستی است اما کارایی آن با بهینه‌سازی فنی که به صورت اختصاصی از سمت تیم فنی سیمرکو بر روی آن انجام گرفته، به طور محسوسی بالاتر است.

  دربند قوطی چهار گوش زن

  دستگاه دربندی قوطی فلزی تک هد پدالی چهارگوش زن جهت قوطی‌های با شکل هندسی چهارگوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد این دست

  دستگاه دربندی قوطی فلزی تک هد پدالی چهارگوش زن دارای یک هد قرقره‌های مخصوص دوخت می‌باشد. علاوه بر این این دستگاه به وسیله‌ی یک پدال عملیات دربندی را شروع می‌کند. دستگاه دربندی قوطی فلزی چهارگوش پدالی به دلیل برخورداری از پدال پایی، از بسیاری از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. اپراتور با قراردادن درب قوطی بر روی بدنه و فشاردادن پدال عمل دربندی را انجام می‌دهد. گاه مشابه دستگاه دربندی دستی پدالی است.

  نکات تکمیلی

  ارزان ترین دستگاه دربند عبارتی است که معمولا مورد توجه کارآفرینان و به ویژه افرادی است که تمایل دارند با سرمایه اندکی در حوزه تولید و بسته بندی وارد شوند. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمود آن است که اگرحوزه فعالیت کارگاه در زمینه تولید یا بسته بندی مواد غذایی باشد، کیفیت دربندی اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. در این گونه موارد نباید توجه صرف به قیمت پایین مانع از توجه به این موضوع مهم شود. در حوزه تولید مواد غذایی به دلیل حساسیتی که وجود دارد باید لزوما از دستگاهی جهت دربندی استفاده شود که الزامات سازمان ملی استاندارد ایران را برآورده نماید. توصه می‌شود در این خصوص، الزامات دربندی را در مقاله‌ای با عنوان کیفیت دربندی مطالعه نمایید.

  در صورتی که قصد دارید یک کارگاه کوچک تولیدی نظیر بسته بندی روغن خوراکی و یا رب گوجه فرنگی را راه اندازی نمایید، دربند رومیزی نیمه اتومات می‌تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. به طور کلی دستگاهی که فرآیند پلمپ کردن قوطی را با سرعتی معادل ۶۰۰ قوطی در ساعت انجام می‌دهد برای بیشتر اهداف تولیدی در سطح خانگی و کارگاهی کفایت خواهد کرد. مزیت اصلی این دستگاه قابلیت حمل آن است که حتی استفاده از آن را در فضاهای کوچک نظیر حیاط یک خانه میسر می‌سازد.

  گروه صنعتی سیمرکو طراح و سازنده خطوط تولید رب گوجه فرنگی و کارخانه جات محصولات کنسروی، درکنار تحقیق جهت به روزرسانی ماشین‌آلات مطابق تکنولوژی‌های روز دنیا، رسالت اجتماعی خود را بر آن می‌داند تا از گسترش خطوط تولید کوچک جهت رونق بخشیدن به کارگاه‌های زودبازده غافل نشود. در همین راستا، طراحی و تولید ماشین دربندی نیمه اتومات رومیزی می‌تواند گامی در جهت توسعه این بخش در کشور بردارد. به امید توسعه بخش تولید کارگاهی در کشور.

  error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است