گروه صنعتی سیمرکو

خط بسته بندی رب اسپتیک

ویدیو خط بسته بندی رب اسپتیک

خط بسته بندی رب گوجه فرنگی اسپتیک ساخت سیمرکو

فرآیند بسته بندی اسپتیک برای ساخت کنسرو استریل و پایدار در صنایع غذایی بهینه است. رب گوجه فرنگی یکی از ضروری ترین محصولات بسته بندی شده با روش اسپتیک است. برخلاف ضدعفونی یا استریل کردن داخل ظرف، در اسپتیک، محصول و بسته به طور مستقل توسط فرآیندهای بهینه استریل می شوند که در آن غیرفعال سازی میکروبی (آنزیم بری) و تخریب عامل تخریب کننده به طور همزمان انجام می شود. بسته بندی آسپتیک فرآیند پر کردن محصولات استریل شده تجاری در ظروف از پیش استریل شده است. ظروف با استفاده از یکی از چهار روش استریل می شوند: حرارت، مکانیکی، تابشی یا شیمیایی.

 • گرما: هوای گرم، بخار و غیره
 • مکانیکی: آب، مسواک زدن و غیره.
 • تابش: اشعه مادون قرمز، اشعه ماوراء بنفش و غیره.
 • مواد شیمیایی: پراکسید هیدروژن، کلر و غیره

ماشین آلات خط بسته بندی رب گوجه فرنگی اسپتیک

مخزن اسپتیک

مخزن نگهداری اسپتیک یک دستگاه تمام اتوماتیک برای بافر مواد غذایی مایع مانند شیر، ماست، پودینگ برنج، سس ها و رب گوجه فرنگی است. این دستگاه سلامت مواد غذایی سالم را تضمین می کند و به عنوان یک واحد مستقل یا به عنوان بخشی از خط تولید و بسته بندی یکپارچه رب گوجه فرنگی استفاده می شود. تانک های آسپتیک در انواع مختلفی برای محصولاتی با ویسکوزیته و حجم متنوع طراحی و تولید می شوند. این سیستم در دستگاه های پرکننده اسپتیک پس از تبخیر و قبل از استریل نهایی رب گوجه فرنگی برای افزایش توالی تولید، کاهش تلفات محصول و بهبود کارایی استفاده می شود.
مخازن ذخیره سازی آسپتیک با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته می شوند و معمولاً به صورت عمودی و استوانه ای با کف صفحه یا اشکال مخروطی و مجهز به ژاکت های خنک کننده نصب می شوند. این مخازن برای اطمینان از عملکرد آنها در فشار از پیش تعیین شده و تحت خلاء ایجاد و بررسی می شوند. اگر قرار است محصول جدا شود، مخازن ممکن است به یک همزن نصب شده در پایین نیز مجهز شوند.

قبل از شروع تولید، تانک های آسپتیک با بخار استریل می شوند و سپس با گردش آب در ژاکت خنک کننده خنک می شوند. در این مرحله هوای استریل وارد مخزن می شود که از ایجاد خلاء جلوگیری می کند و مخزن را تحت فشار نگه می دارد. در طول تولید، هوای استریل ناحیه بالای سطح محصول مخزن را پر می کند. مخازن دارای یک ماژول کلاستر سوپاپ و یک صفحه کنترل هستند که جریان محصول، مایعات تمیزکننده، هوای استریل و بخار را هدایت می کند. در طول تولید، یک سد بخار از آلودگی محافظت می کند.

 

مزایای مخازن ذخیره سازی اسپتیک

پر کردن و استریل کردن یک محصول غذایی از ویژگی های مخازن نگهداری آسپتیک است. تانک ها همچنین ارائه می دهند:

 • انعطاف‌پذیری در برنامه‌ریزی تولید با حذف لزوم بازگرداندن محصولات استریل شده اضافی از پرکننده آسپتیک به استریلیزر.
 • ایمنی ذخیره سازی بین پردازش و بسته بندی، به حداقل رساندن هرگونه از دست دادن محصول.
 • مکانیزم تمیز کردن را همراه با نظارت بر تولید برای افزایش کارایی حفظ می کند.
 • برای بهبود ایمنی و کیفیت پردازش سفارشی از محرک ها یا ژاکت های خنک کننده استفاده کنید.

دستگاه استریلیزاسیون آسپتیک

سیستم استریلیزاسیون آسپتیک توانایی استریل کردن مایعات، نوشیدنی ها و محصولات کنسرو شده مانند رب گوجه فرنگی را دارد. این سیستم می تواند بسته بندی و محصول را به طور جداگانه به روش های مختلف استریل کند. استریلیزاسیون آسپتیک در مقایسه با استریل کننده مدل دیگر دارای ویژگی های زیر است:

1.حرارت بالا، 90% امی می تواند استفاده کند و بعد از حرارت دادن و خروج مواد، دما را کاهش دهد.

2. سیستم کاملا اتوماتیک است و می تواند به طور خودکار استریل شدن لوب و مواد را کنترل کند.

3.کنترل دقیق و قابل اعتمادی بر دمای مورد نیاز برای استریل کردن دارد و می تواند به طور خودکار سیستم دمای استریل کننده مانند فشار بخار، جریان و جریان مواد را کنترل کند.

4.سیستم استریلیزاسیون آسپتیک از تمام تکنیک ها از جمله مایکروویو، گرمایش، تخلیه ولتاژ بالا و فشار فوق العاده بالا استفاده می کند.

5.استریلیزاسیون آسپتیک در سرویس بهداشتی شامل مراحل مختلفی است که محصول و محتویات آن را با ایمنی و سلامت کامل در بسته بندی پر می کند و همچنین در تمام مراحل توزیع و توزیع کالا از بسته بندی مراقبت می کند:

 • محصولات را قبل از پر کردن استریل کنید.
 • قبل از پر کردن بسته را استریل کنید.
 • استریل کردن تاسیسات اسپتیک قبل از بهره برداری
 • محصول را پس از بسته بندی تا تحویل مصرف کننده استریل کنید.

پر کردن اسپتیک

دستگاه پرکن آسپتیک به طور خاص برای پر کردن حجم زیادی از کیسه های اسپتیک طراحی شده است، با ویژگی های پوشش فضای کوچک کف، پایداری بالا و عملکرد آسان. پرکننده آسپتیک به طور گسترده در بسته بندی مایع آسپتیک مانند آب میوه، پالپ و مربا استفاده می شود. در دمای اتاق، محصول را می توان برای بیش از یک سال نگهداری کرد و در هزینه و خطر حمل و نقل سردخانه صرفه جویی کرد. دستگاه پرکننده آسپتیک را می توان مستقیماً به دستگاه استریل کننده متصل کرد و محصولات استریل UHT را می توان مستقیماً در یک کیسه اسپتیک پر کرد. کیسه آسپتیک یک کیسه پلاستیکی آلومینیومی چند لایه است که می تواند به طور موثر نور خورشید و اکسیژن را جدا کند و کیفیت محصول را به حداکثر برساند.

دستگاه پرکن آسپتیک کیسه در جعبه (BIB) برای پر کردن کیسه های آسپتیک تهیه شده از دهانه ها با مایعات استریل مانند آب میوه طبیعی، کنسانتره، آب سبزیجات، شربت میوه، مربای میوه، نوشیدنی ماگما، لبنیات و محصولات دارویی طراحی شده است.

پرکننده آسپتیک یک درام یا سطل را از طریق نوار نقاله های غلتکی دریافت می کند. ظروف می توانند درام در یک خط، طبل در یک پالت (4 درام) و سطل باشند. اپراتور کیسه را در ظرف قرار می دهد و درام و کیت به طور خودکار به پیستون پر کننده ارسال می شود. کیسه پیش ساخته به صورت دستی در زیر محفظه آسپتیک در یک محیط استریل اشباع شده توسط بخار حداکثر فشار قرار می گیرد. اپراتور چرخه شروع را فشار می دهد و درپوش به طور خودکار برداشته می شود و کیسه پر از محصول استریل شده و سپس مهر و موم می شود. در پایان چرخه پر کردن، نوار نقاله غلتکی ظروف را به خروجی منتقل می کند.

خدمات صفر تا صدی

پروژه‌های ما

گروه صنعتی سیمرکو، تاکنون در راه‌اندازی ۱۷۰ کارخانه داخلی و ۳۷ کارخانه خارجی مشارکت داشته است.

طعم طبیعت

دلیم

کروم مکس

error: این محتوا برای شرکت سیمرکو محفوظ است